Európsky týždeň športu

#BeActive na Slovensku

ETŠ je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe.
Hlavnou témou je výstižné „#BeActive“, ktoré má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne.

#BeActive

Zapoj sa môžeš aj ty, každý deň – stačí si zacvičiť a rozhýbať sa!

Prečo ETŠ vzniklo?

Podľa posledného prieskumu (2018) Eurobarometra vyšlo, že skoro až polovica (49%) všetkých Slovákov vôbec necvičí ani nešportuje. ETŠ podporuje šport a pohybovú aktivitu na Slovensku.

Pre koho je ETŠ určené?

Tento týždeň je určený naozaj pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Mal by spojiť jednotlivcov, štátne a verejné orgány a súkromný sektor.

Kedy sa ETŠ koná?

Európsky týždeň športu sa koná až v 40 krajinách Európy výdy od 23. do 30. septembra. Pod hlavičkou #BeActive registrujeme pohybové aktivity organizované od 01. septembra do 15. októbra.

Ako sa zapojiť?

Zúčastnite sa akéhokoľvek podujatia či aktivity registrovanej pod hlavičkou #BeActive. Alebo zaregistrujte Vaše podujate a staňte sa oficiálne súčasťou celoeurópskej kampane.

Zapojte sa ešte dnes!

Organizátori podujatí na Slovensku majú možnosť registrovať svoje podujatie a stať sa oficiálnou súčasťou celoeurópskej kampane. Podmienkou je, aby podujatie prebehlo v niektorom z dní medzi 23. – 30. septembrom. V rámci kampane evidujeme aj pohybové aktivity, ktoré prebehnú na podporu týždňa od 1. septembra do 15. októbra. Podujatia označte logom #BeActive, ktoré je dostupné TU.